Wielkoformatowa konsoleta produkcyjna Lawo mc2 96

PRZEJRZYSTOŚĆ, PRECYZJA, BEZKONKURENCYJNOŚĆ. Wraz z nową konsoletą mc²96, seria mc² wkracza na kolejny poziom oferując przejrzyste narzędzia do produkcji audio dla tych, którzy czują różnicę w jakości dźwięku. Niezależnie od tego, czy konsoleta ma być używana w radiu, telewizji, teatrze czy studio nagraniowym – mc²96 wyróżnia się zestawem unikalnych funkcjonalności.

Konsoleta jest optymalna i wydajna, idealnie nadaje się do zastosowań w produkcji wideo po IP oraz wspiera standard SMPTE 2110. Oprócz standardowych oznaczeń kanału, takich jak numer, indywidualny podpis i statyczny obraz lub ikona, mc²96 oferuje LiveView™, czyli miniaturowy podgląd wideo do jeszcze bardziej intuicyjnej identyfikacji kanałów. Wystarczy dotknąć tłumik i podgląd LiveView™ przechodzi w tryb pełnoekranowy, zapewniając szczegółowy widok źródła wideo danego kanału.

Konsoleta mc²96 nie jest wyłącznie rozwiązaniem samodzielnym, ale została specjalnie zaprojektowana by kompatybilnie współpracować sieciowo ze złożonymi infrastrukturami korzystającymi z przesyłu sygnału poIP (SMPTE2110/RAVENNA/AES67/DANTE) lub MADI. Używając interfejsu DALLIS, możemy skorzystać z kompensacji wzmocnienia (Lawo IP-Share™ Network Gain Compensation), zapobiegając niespodziewanym zmianom wzmocnienia dla maksymalnie 8 spiętych w sieć konsolet w sytuacji gdy jakikolwiek użytkownik dokonuje zmian wzmocnienia w którymkolwiek z urządzeń.

DALLIS komunikuje się ze wszystkimi konsoletami w sieci, a unikalny algorytm IP-Share™ ustawia optymalne analogowe wzmocnienie, dostosowane do wymagań różnych współpracujących urządzeń. Co więcej, IP-Share™ sprawia, że odpowiadające kompensacje wzmocnienia są zastosowane dla cyfrowych wzmocnień we wszystkich konsoletach kiedy zmieniany jest poziom wzmocnienia na przedwzmacniaczu analogowym co przekłada się na brak zmian poziomu wysterowania.

GŁÓWNE CECHY

-wysokiej jakości tłumiki znane z serii Lawo mc2 90

-21,5” ekrany dotykowe full hd, kolorowy wyświetlacz TFT w każdym kanale i aktywowane dotykiem encodery z różnokolorowym podświetleniem

-w każdym torze konsolety, poza regulacją wzmocnienia, możliwość regulacji 6 parametrów w sposób bezpośredni

-zaprojektowana do pracy z wieloma urządzeniami

-podglądy wideo LiveView™

-kompensacja wzmocnienia IP-Share™

-równoległa kompresja „nowojorska”

-narzędzia do miksu surround i 3D

-automatyczne funkcje wspierające realizację miksu: Automix, Audio-follow-Video, Downmix, AMBIT Upmix i KICK 2.0

-zintegrowane mierniki poziomu wysterowania (w tym Loudness zgodne z normą R128)

-zintegrowany gioniometr RTW TM9

-zintegrowany panel I/O

-cicha konsoleta – bez wentylatorów

 

  •