V__pro8

Kompletny 8-kanałowy procesor video

Kompaktowy, cyfrowy 8-kanałowy procesor wideo z wszystkimi funkcjami łączącymi video i audio wymaganymi w środowisku produkcyjnym. Umożliwia zarządzanie wszystkimi sygnałami w jednym narzędziu gwarantując tym samym maksymalną wydajność i największe bezpieczeństwo przy istotnie zmniejszonej powierzchni, mniejszym okablowaniu i kosztom.

Idealna synchronizacja to integracja różnych sygnałów. Do V__pro8 można podłączyć sygnały video w różnych formatach. Procesor V__pro8 umożliwia wysokiej jakości konwersję formatów, korekcję kolorów oraz embeding/deembeding audio. Złącze MADI zapewnia skuteczne łączenie video z audio w ramach infrastruktury studyjnej. V_pro8 działa do tego jak elastyczny system macierzowy: matryca video 8 x 8 i matryca audio 384 x 384 pozwalają na łączenie każdego sygnału z każdym. Nowoczesny graficzny interfejs użytkownika oparty o HTML5 tworzy idealne narzędzie dla łatwej obsługi w pracy codziennej.

v_pro8

8 wysokiej jakości de-embederów 3G SDI i odpowiadająca im liczba embederów są przyporządkowywane do 8 sygnałów video zgodnie z aktualnymi wymaganiami. Pozwala to na wykorzystanie dowolnej liczby sygnałów audio wydobytych z materiału video oraz wprowadzanie nowych sygnałów audio do sygnału wideo – proste, niezawodne i skuteczne rozwiązanie.

Regulatory urządzenia są przyjazne dla użytkownika – oparty na HTML5 interfejs na ekranie dotykowym działa bezpośrednio z poziomu przeglądarki. Nie ma potrzeby instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania. Takie rozwiązanie świetnie prowadzi użytkownika przez kolejne etapy, oferując dodatkowo animacje i wiele innych zalet takich jak podgląd materiału wideo na ekranie GUI. Możliwy jest też dostęp do wszystkich urządzeń serii V__line z dowolnego miejsca w sieci.

Procesor V__pro8 w pełni obsługuje protokół Ember+, umożliwiając sterowanie urządzeniem przez zewnętrzne systemy sterowania takie jak KSC (BFE), Cerebrum (Axon) czy Virtual Studio Manager (Lawo). Zapewnia to operatorom łatwy dostęp do parametrów wielu urządzeń i parametrów rutingu instalacji poprzez jeden zintegrowany interfejs. Dodatkowo operatory mogą mieć dostęp do miniaturek i mierników szczytowych V__pro8 w środowisku desktopowym VSM. Poza interfejsem sieciowym GUI można korzystać z opcjonalnego sprzętowego panelu sterowania V__fp1 w celu bezpośredniej konfiguracji i operacji. Panel ten ma wysokiej rozdzielczości kolorowy ekran OLED dla menu konfiguracji oraz podglądu źródeł video. Duży obrotowy koder pozycji i przycisk Return/Cancel pozwalają na szybkie i łatwe skonfigurowanie urządzenia na miejscu. Panel ma też przyciski dla przełączania źródeł, gniazdo słuchawkowe z przodu i port USB dla zapisu i ładowania konfiguracji.

Dodatkowe funkcje to – w zależności od licencji – synchronizacja ramek w każdym z 8 kanałów, zmienne opóźnienia dla audio i video w każdym kanale, kompensacja latencji oraz funkcja lip sync (do 320 ms audio, do 8 ramek wideo) a w trybie AudioFollowVideo automatyczna kompensacja wewnętrznej latencji toru wideo, korekcja kolorów, konwersja formatów (dla dwóch kanałów), dwa miksery Surround-do-stereo w embederze Dolby® E Auto Aligner, Dolby® E koder i decoder, podział ekranu na 4 części z funkcją Multiviewer, wyświetlanie kształtu fali, wektoroskop, obsługa kodu czasowego, generator testowy obrazów kontrolnych oraz generator ID video w każdym kanale.