Power Core

IP Audio I/O & DSP Node for Radio

MAŁY ALE POTĘŻNY

Nie oceniaj książki po okładce — albo silnika konsolety po jego wielkości. W obudowie zaledwie 1U zawarte są ogromne możliwości.

Kolorowy ekran OLED na panelu przednim służy do wyświetlania ustawień i  informacji o statusie. Port I/O na panelu przednim to podwójny, redundantny port ETH dla sygnałów AES67/Ravenna z możliwością obsługi do 128 dwukierunkowych strumieni dźwięku i cztery porty MADI (do obsługi do 256 kanałów audio). Taki układ idealnie nadaje się do konwersji sygnałów z MADI na AoIP. Oczywiście porty obsługują również sygnały w standardzie ST2110-30 przydatne w pracy w infrastrukturze audio-video. Możemy również wybrać obsługę redundancji SPS (Seamless Protection Switching) w standardzie ST2022-7. Dodatkowo na panelu przednim znajdują się przyłącza synchronizacji oraz złącze DB25 do obsługi 8 sygnałów GPIO.

Patrząc od tyłu — redundantne zasilacze przełączające się automatycznie w przypadku awarii to właściwie standard. Wbudowany zasilacz z szerokim zakresem wartości prądu wejściowego działa backup’owo wraz z zewnętrznym zasilaczem 12VDC. Do dyspozycji mamy 8 gniazd rozszerzeń, w którym możemy umieścić opcjonalne karty wejść/wyjść.

Ale największa siła Power Core’a to moc przetwarzania sygnałów. Jeden Power Core jest w stanie obsługiwać tysiące jednoczesnych sygnałów a pełny processing DSP (korekcja, dynamika, opóźnienia, deeser) możliwy jest dl 96 kanałów.

Można chyba śmiało powiedzieć, że Power Core jest najmocniejszym procesorem audio kiedykolwiek stworzonym do zastosowań radiowych.