RƎLAY VPB (Virtual Patch Bay)

Wirtualna Krosownica (dawniej JADE Engine)

Pracuje jako oparty na komputerze PC router audio z funkcjonalnością miksowania i zintegrowaną obróbką pluginów audio VST. Działa jak ogniwo łączące urządzenia z oprogramowaniem, umożliwia nieograniczone kierowanie i miksowanie sygnałów audio z różnych źródeł, co nie jest możliwe w standardowych systemach PC.

r3lay-vpb

Wszystkie źródła i miejsca docelowe sygnałów audio, niezależnie od tego skąd przychodzą – z interfejsów sprzętowych audio, z łączy Audio-over-IP lub z aplikacji programowych są tu uporządkowane w postaci przejrzystej matrycy. Połączenia pomiędzy źródłami a miejscami docelowymi są tworzone zwykłym kliknięciem myszy. Główną zaletą RƎLAY VPB jest dodawanie wielu sygnałów audio do miksu przy zmienianych poziomach tych sygnałów. Jeśli istnieje potrzeba wzbogacenia sygnałów audio można w torze audio korzystać z pluginów VST. Krosownica RƎLAY VPB ma znany i doceniany moduł obróbki Lawo pracujący według tych samych algorytmów, jakie są wykorzystywane w stołach serii mc2.

Dzięki korzystaniu z natywnych protokołów RAVENNA Audio-over-IP, krosownica pozwala na łatwą integrację z istniejącą infrastrukturą audio rozwiązań opartych na komputerze PC takich jak serwer playout, serwer softcode lub stacja studio PC. Krosownica RƎLAY VPB może być zdalnie sterowana przez oparty na IP protokół Ember+, np. przez system master control.

  •