LVP

LiveView Multi-Image Processor

RÓŻNE STRUMIENIE VIDEO W JEDNYM MULTIVIEWERZE

Wykładniczy wzrost ilości sieci strumieniowych umożliwił zarówno nadawcom jak i dostawcom usług skalowanie przekazywanej zawartości. Konsumenci mogą teraz oglądać właściwie każdy przekaz skądkolwiek, na dowolnym urządzeniu i oczekują przy tym najwyższej, bezkompromisowej jakości.

To połączenie sieci IP i mediów strumieniowych stanowi wyzwanie dla nadawców pod względem zapewnienia jednoczesności nadawania, przetwarzania i dostarczania treści. Strumienie IP często ulegają degradacjom takim jak utrata pakietów, jitter czy niezgodności kodowania. Właściwa analiza i monitoring sygnałów powinna aktywnie identyfikować nieprawidłowości i utraty sygnału i stanowi klucz do sukcesu procesu nadawania.

Aby wyjść na przeciw tym potrzebom inżynierowie Lawo opracowali LiveView Processor (LVP) jako „oczy i uszy” zarówno dla nieskompresowanych strumieni produkcyjnych jak i skompresowanych strumieni nadawczych. Programowa platforma multiviewer’a (część środowiska V__matrix) pozwala na prezentację i analizę błędów przetwarzanych strumieni.

MOŻLIWOŚCI I ZASTOSOWANIE

 

 

Oprócz możliwości przetwarzania obrazu LVP pozwala również na analizę jakości sieci przesyłowej. Taka pogłębiona analiza pozwala jasno oddzielić etap przetwarzania sygnałów od etapu ich przesyłania co powala znacząco zmniejszyć średni czas naprawy usterki (MTTR) przy jednoczesnym dokładnym wskazaniu miejsca problemu.

LVP to idealnie sprawdza się w do podglądu i monitorowania w zastosowaniach live, odtwarzaczy, telewizji na życzenie oraz dla operatorów nadawczych jak i sieci CDN. System może być instalowany na serwerach COTS lub na maszynach wirtualnych. Potrafi obsługiwać wiele formatów sygnału poprzez interfejsy IP (do 200Gb/s) i produkować zdekodowane sygnały video, audio wraz z danymi telemetrycznymi do systemu multiviewingu. LVP pozwala również na długoterminową analizę strumieni dzięki zaimplementowanemu rozwiązaniu Lawo smartSCOPE.

Więcej informacji na stronie producenta.

Share Button

  •