Czym jest HOME?

HOME to platforma zarządzania urządzeniami pracującymi w domenie Audio- i Video-over-IP. Jej zadaniem jest łączenie, zarządzanie i utrzymanie bezpieczeństwa wszystkich aspektów produkcji live. HOME zapewnia szybką i efektywną interakcję swoich narzędzi i scentralizowanych usług z innymi narzędziami wykorzystywanymi przez inżynierów  .

HOME ze swojej natury jest narzędziem w środowisku chmury — może być uruchomione gdziekolwiek, niezależnie od wielkości systemu. Chmura w tym wypadku może być zupełnie lokalna, prywatna lub np. w całym kampusie. HOME zamienia dziesiątki urządzeń, setup’ów, stron, hubów, centrów danych w jedną sprawnie, szybko i bezpiecznie zarządzaną sieć.

W środowisku HOME rozpoznawanie urządzeń odbywa się automatycznie, a dodanie ich do sieci to kwestia naciśnięcia odpowiedniego przycisku.

Dla operatorów systemów teraz pytaniem nie jest już CZY używać środowiska IP ale W JAKI SPOSÓB najlepiej wykorzystać jego potencjał przy jednocześnie minimalnym wysiłku. To właśnie miejsce dla HOME – tu rozwiązujemy problemy, których operatorzy doświadczają w prawdziwym świecie. W jednym miejscu, niezależnie od platformy, za pomocą intuicyjnego interfejsu.

Odnajdowanie i rejestracja

Dziś właściwie wszyscy inżynierowie i operatorzy systemów mówią, że obecnie nie jest problemem umieszczanie wielu źródeł w chmurze. Priorytetem jest rejestracja i odnajdowanie urządzeń i istniejących rozwiązań. Czas to pieniądz a sprawne zarządzanie to klucz do sukcesu.

HOME stara się rozwiązać tą złożoną łamigłówkę poprzez automatyczne odnajdowanie urządzeń w sieci i rejestrowanie ich w jednym miejscu z informacją o typie, lokalizacji, nazwie i statusie. Dotyczy to urządzeń LAWO oraz innych dostawców sprzętu poprzez protokół NMOS IS-04.

Urządzenie nierozpoznane przez HOME będą umieszczone w kwarantannie po identyfikacji w sieci aby chronić  sieć przed niepożądanymi działania. Wszystkie zarejestrowane źródła prezentowane są na liście dostępnych urządzeń dając dostęp do ich szczegółowej konfiguracji.

Zarządzanie urządzeniami

W dzisiejszym pędzącym świecie, w środowisku nadawców, operatorzy są zależni od szybkich mechanizmów konfiguracji urządzeń, szczególnie jeśli chodzi o ustawianie parametrów ogólnych lub konfiguracji odbiorników i nadajników. Mile widziane są oczywiście możliwości zapisywania i wczytywania konfiguracji.

Dzięki swojej architekturze opartej na pracy w chmurze HOME staje się głównym centrum tych procesów. Zapewnia szybki dostęp do parametrów urządzeń poprzez zunifikowany interfejs niezależny od typu i producenta urządzenia.

Sterowanie

Mając w jednym miejscu kontrolę nad strumieniami płynącymi z urządzeń operator może sterować urządzeniami poprzez intuicyjny interfejs, bez potrzeby używania osobnego kontrolera. To znacząco przyspiesza sterowanie, a praca staje się bardziej wydajna.

HOME nie zastępuje kontroli nadawania ale uzupełnia i przyspiesza proces konfiguracji i obsługi.

Powiększająca się lista zadań, które mogą być edytowane poprzez HOME zawiera już routing sygnałów, kontrolę parametrów audio, łączenie mikserów wirtualnych to fizycznych powierzchni sterujących, mapowanie kanałów, zmiana parametrów strumieni, oznaczenia nazw i zarządzanie licencjami.

Wraz z rozwojem środowiska HOME pojawi się również możliwość tworzenia snapshot’ów i kontrola multiviewer’ów.

Bezpieczeństwo

Treści tworzone przez dział produkcji I transportowane poprzez sieć IP stanowią najcenniejszą część w cyklu produkcji i dlatego zasługują odpowiedniego zabezpieczenia niezależnie od tego gdzie i skąd są kierowane.  Sprawny system bezpieczeństwa musi wpływać na wszelkie aspekty infrastruktury i tworzenia treści. Kluczem jest tu prostota systemu, jego budowa i sposób działania jak również możliwość bieżącego monitorowania i obsługi.

Więcej informacji na stronie producenta.