sapphire

Konsoleta radiowa

Ma wyjątkowy wygląd. Inżynierowie chcą możliwości różnych aktualizacji, maksymalnej elastyczności i wysmakowanej funkcjonalności, użytkownicy – nowoczesnej i przejrzystej powierzchni roboczej. Ten stół ma to, co jest najbardziej cenione – najwyższą jakość, intuicyjną pracę i inteligentne rozwiązania.

Technika modularna – inteligentne rozwiązanie na dziś. Dla emisji wystarczy moduł centralny, kanałowy i trochę interfejsów. Po dodaniu większej liczby modułów kanałowych sapphire może przekształcić się w prawdziwą konsoletę produkcyjną z 60 zmotoryzowanymi tłumikami o długości 10 cm i wskaźnikami kontrolnymi pokazywanymi na panelu nadstawki. Typowe części składowe to moduł kanałowy, moduł centralny (szybki dostęp do wszystkich funkcji), moduł rozszerzający, nadstawka z miernikami. Moduły są typu ‚hot-swap’ (wymieniane przy włączonym zasilaniu).

sapphire

Tłumiki stołu pracują wielowarstwowo, stół może mieć do 120 tłumików wirtualnych oraz panel z pokrętłami.
Karty wtykane modularne oparte są na systemie DALLIS I/O.

W stole jest zintegrowana matryca o rozmiarach do 512 we/wy, nie wymaga komputera PC, nie ma wentylatora, opcją jest nadmiarowy zasilacz.

Wykorzystywane są znane i skutecznie działające funkcje automatycznego miksu i wzmocnienia – AutoMix i AutoGain. Funkcja AutoMix sprawdza się idealnie, gdy zaproszony gość coś mówi a poziom sygnału z jego mikrofonu jest regulowany automatycznie, jednocześnie sygnały z otwartych mikrofonów są wyciszane redukując szumy i zakłócenia otoczenia, inaczej mówiąc jest to idealna bramka dla komentarzy na żywo. Funkcja AutoGain automatycznie ustawia wzmocnienie toru mikrofonowego, a gość czy dziennikarz nie musi nawet o tym wiedzieć.

Stół może też korzystać z narzędzia o nazwie VisTool – jest to program na komputer PC, korzystający z ekranu dotykowego, umożliwiający wizualizację pracy stołu i sterowanie.

‚Sercem’ stołu jest rdzeń DSP, oparty na sprawdzonym systemie obsługi wejść/wyjść DALLIS korzystający z innowacyjnej architektury STAR2, obsługujący ruting sygnałów, sterowanie i funkcje DSP, płyta główna zapewnia interfejsy do paneli, modułów, zewnętrznych elementów VisTool, stacji roboczych itp. Jeśli system jest bez modułów kontrolnych, specjalny tryb pracy ‚Nova17’ umożliwia mu samodzielne funkcjonowanie.
Serwisowalność konsolety w większości przypadków polega na wpisaniu jej IP i podgląd online.

Konsoleta jest również w pełni wyposażona do pracy w sieci TCP/IP, może być elementem kilku zsieciowanych systemów.

Stół ma 8 wejść mic/line, 16 wejść liniowych, 8 wejść/wyjść (stereo) AES3, 4 gniazdka słuchawkowe (stereo), 8 portów GPI, 16 GP0.
Analogowe wejścia mikrofonowe/liniowe mogą transformatorowe lub elektronicznie symetryczne, gniazda AES / EBU (AES3) z lub bez konwerterów samplingu, port ADAT ® 3G / HD / SD SDI (fonia osadzona), interfejsy szeregowe RS232, RS422, interfejs MIDI, port GPIO, 2 – 6 portów MADI na płycie głównej oraz opcję RAVENNA Audio-over-IP.

Share Button

  •