Nova73 HD

Router dla średnich i większych instalacji

‚Skonfiguruj, podłącz i uruchom’ – to wszystko, przynajmniej jeśli chodzi o Nova73HD, router wykorzystujący najnowszą technikę. Pracuje z częstotliwością próbkowania 96 kHz, jest kompatybilny z Dolby E, ma synchronizowane przełączanie do ramek wideo lub do wewnętrznego modułu DSP, wszystko tak opracowane, aby było łatwe w użyciu.

nowa73hd

Router o bardzo dużych możliwościach – może pracować w różnych konfiguracjach, maksymalnie 8192 wejścia mono na 8192 wyjścia mono, ma interfejsy RAVENNA. AES3, MADI i SDH/STM-1, ADAT 3G/HD/SD SDI, wszystko to w kompaktowej obudowie 19 cali o wysokości 10RU. Karty routera można wymieniać pod napięciem (hot-plug), można go konfigurować online, można zmieniać lub powiększać system podczas trwających audycji. W routerze wykorzystano technikę STAR2 firmy Lawo zapewniającą maksymalną redundancję i bezawaryjną pracę.

Router charakteryzuje niemal nielimitowana skalowalność, czy to w przypadku całego ośrodka radiowego czy tymczasowego systemu dystrybucji (imprezy sportowe) – system można dostosować do aktualnych wymagań a także wymagań, jakie mogą się pojawić w przyszłości co z kolei jest ważne z powodów finansowych.

Tory analogowe mikrofonowe/liniowe są w routerze symetryczne elektronicznie bądź transformatorowe, porty GPI łączone poprzez transoptory. Router korzysta też z obróbki DSP – wzmocnienie/faza, panorama, miks mono, detekcja ciszy. Można korzystać z opcjonalnego korektora parametrycznego lub graficznego, układów kształtowania dynamiki (bramka, automatyka wzmocnienia, kompresor, limiter, opóźnienie do 10 s). Możliwa jest też redundancja sprzętowa dotycząca kart i portów.

  •