Interfejsy kontrolne

Panele kontrolne sprzętowe

Seria LBP ma w pełni konfigurowalne różnokolorowe przyciski graficzne LCD zapewniające doskonałe wyświetlanie stanu elementu i możliwości kontrolne. Każdy przycisk jednym wciśnięciem może realizować wiele różnych funkcji. Każda akcja uruchomiona przyciskiem jest wykonywana w czasie rzeczywistym i dla bezpieczeństwa i przejrzystości operacyjnej przycisk wyświetla prawdziwy aktualny stan punktu krosowniczego lub wartość parametru. Nie ma limitu liczby ‚stron’ kontrolnych w panelu. Niektóre panele mają pokrętła (obrotowe kodery pozycji) w celu bardziej intuicyjnej i precyzyjnej kontroli parametrów.

interfejsy-kontrolne

Konfiguracja wszystkich paneli w sieci i automatyczne aktualizacje firmware’u (oprogramowania sprzętowego) są obsługiwane bezpośrednio przez sieć VSM. Wszystkie panele mają dwa porty GPIO które można dowolnie wykorzystać i które są programowane jako część normalnej konfiguracji GPIO w programie vsmStudio.

Panel sprzętowy VSM (aktualnie 14 modeli) może być, w sytuacji awaryjnej, używany jako panel switchera wideo.

Panele kontrolne programowe / VSMPANEL

Oprogramowanie pracujące na stacji roboczej – komputerze PC w konfiguracji klienta w środowisku Windows z punktu widzenia projektowego i konfiguracyjnego jest identyczne jak panel rzeczywistego urządzenia. Administrator może sterować i oglądać dowolny panel systemu bezpośrednio na tym komputerze – kliencie. Możliwe są dowolne liczby licencji klientów i interfejsów kontrolnych (jeśli potrzeba mogą być one różnej postaci).

Pracuje na dotykowym ekranie w sposób bardzo intuicyjny, umożliwia swobodny zaprojektowanie i rozmieszczenie interfejsu operacyjnego. Można wprowadzać do panelu zdjęcia i obrazy w celu szybkiej orientacji użytkownika w nawigacji i możliwościach kontroli.

Interfejsy szeregowe

W przypadku urządzeń innych producentów, które łączą się poprzez interfejs szeregowy i nie mogą się komunikować z systemem VSM poprzez TCP/IP wymagany jest interfejs o nazwie VSM SmartHub.

SmartHub to interfejs pomiędzy Ethernetem a portem szeregowym RS422/RS232. Oznacza to, że każde urządzenie, które musi być sterowane poprzez sieć Ethernet, ale mające tylko interfejsy szeregowe może być podłączane poprzez SmartHub. Istnieje kilka wersji SmartHub (aktualnie 4), które mogą być łatwo konfigurowane jako szeregowy interfejs w trybie RAW i jako konwerter protokołu szeregowego na wiele różnych protokołów.

Interfejsy GPI

Dla podłączania fizycznych interfejsów GPIO do systemu VSM wymagane są urządzenia GPIO (aktualnie 4 typy) dołączane bezpośrednio do sieci VSM poprzez TCP/IP. Wszystkie interfejsy VSM GPI zapewniają połączenie Ethernetowe dla bezpośredniej komunikacji z systemem Menedżera Wirtualnego Studia, VSM. GPIO są dowolnie konfigurowalne za pomocą oprogramowania vsmStudio.

Protokół (oprogramowanie) UMD

Korzystanie z VSM UMD oznacza wiele unikalnych korzyści. Ponad 8 niezależnych trójkolorowych Tally (zleceń) i sekcje tekstowe mogą być wyświetlane na jednym urządzeniu 19 cali. Można łatwo dowolnie konfigurować matrycę pikseli, wprowadzać konfiguracje specjalne i specjalne układy, w tym znaki w innych językach. Podłączenie do sieci VSM następuje poprzez urządzenie SmartHub.

LTC TIMESYNC

Dla aplikacji których praca zależy od czasu są dostępne urządzenia kodu czasowego LTC w celu dokładnej synchronizacji serwerów VSM. Dostępne są wejście analogowe LTC i wejście video sync. Urządzenie łączy się z serwerem VSM poprzez łącze USB.

  •