EDIT VO

EDIT VO to oparty na PC, łatwy i intuicyjny rekorder programowy.

Zapis głosu lub fragmentów dźwiękowych to codzienne zadania w radio i telewizji, środowiskach gdzie zawsze brakuje czasu. Czas upływający od napisania tekstu do ukończonego zapisanego śladu ma być najkrótszy i nie można sobie pozwalać na opóźnienia z powodu zbyt skomplikowanego lub zawodnego sprzętu.

edit-vo

O ile same zadania są zazwyczaj proste, to już większość dostępnych narzędzi – nie! Popularne na rynku programy prezentują użytkownikom ogromny zestaw funkcji – których jest po prostu za dużo w przypadku prostego zapisu.

Sprzętowe rekordery mogą być proste, ale problemem może być dostarczenie gotowego pliku, ponieważ ręczne przenoszenie danych z karty pamięciowej do komputera, sprawdzanie takich zapisów, zmiany nazwy – wiążą się z błędami oraz zajmują cenny czas.

EDIT VO – prosty rekorder programowy dostosowany do potrzeb nadawczych i pracujący na standardowych Windowsach – łączy przejrzystą użyteczność specjalnych rekorderów sprzętowych z zaletami natychmiastowych transferów plików do i z serwerów FTP.
EDIT VO jest tak prosty, że prezenterzy i dziennikarze mogą pracować na nim sami, nie angażując personelu technicznego, który może się zająć bardziej ambitnymi operacjami.

Intuicyjny interfejs ma duże i wyraźne przyciski głównych funkcji zapisu, stopu, odczytu i przycisk publikuj (jest to upload na serwer FTP lub na inny folder). Zapis może mieć format mono/stereo, może być w postaci plików *.wav. Rekorder ma miernik poziomu z ustawianym kolorem dla wartości granicznych. Obsługiwane częstotliwości próbkowania to 44,1 kHz oraz 48 kHz, długość słowa to 16 lub 24 bity.

  •